Teknoloji ve İnternet

Gözlerini kapat, BMW göreceksin!

Hani Güneş’e çıplak gözle bakıp, ardından gözümüzü kapattığınızda bir görüntü belirir ya, adını bilemeyiz, ne olduğunu anlayamayız…BMW şimdilik sadece Almanya sinemalarında gösterime alınan sıradışı motorsiklet reklamında, direkt parlak ışığa maruz kalındığında gözleri kapattıktan sonra görülen “afterimage” efektini kullanmakta. Nasıl mı?

Dünya Motorsiklet yarışı şampiyonu Ruben Xaus’un konuşmasıyla başlayan siyah beyaz çekilen reklam filminde Xaus yarışma öncesi motivasyonel hazırlıklarını paylaşıyor, seyircilere “Hayallerinizi yaşayın! Sadece gözlerinizi kapatın ve içinizin derinliklerine bakın. Belki bu sizin de rüyanızdır” diye sesleniyor.

Reklam filmi oynarken aynı anda sinema perdesinin arkasından da seyirciye doğru bir flaş ışığı parlıyor. Seyirciler o sıra bu yoğun flaşın reklamda yer alan motorsikletin ön farından geldiğini düşünüyorlar. Flaş, üzerinde BMW yazılı bir boşluk bulunan plakadan geçerek seyircinin gözüne ulaşıyor. Reklamın sonunda Xaus seyircilere “Gözlerinizi kapatın ve göreceksiniz” dedikten sonra gözlerini kapatan seyirciler, BMW boşluklu levhadan geçen flaş ışığı sayesinde gözlerini kapattıklarında, giderek uzaklaşan yeşil-mor bir BMW yazısı görüyorlar. Böylece ister istemez BMW logosu akıllarına kazınmış oluyor:)

Bu orijinal proje için seçilen slogan; “Bana anlatırsan, unuturum. Gösterirsen, hatırlarım. Beni dahil edersen, öğrenirim.”

Reklamı ve bu özel projeksiyonun uygulanma şeklinin gösterildiği video, son 1 ayda internette 1 milyon kez izlendi, paylaşıldı, etkisi dalda dalga yayıldı…

Buyrun, izleyelim.

Gözlerini kapat, BMW göreceksin!&rdquo için 1 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: