#CSTAYLA Trendler

Coca Cola’yı dinledin mi?

Dünya devi Coca Cola niye reklam yapar?  Dünyanın en değerli markası olarak Coca Cola yüz milyonlarca doları sadece reklam harcamasına ayırmakla kalmıyor, bir o kadar rakamı da çeşitli sponsorluklara, eventlere ayırıyor. Bunlarla da yetinmiyor; PR, saha çalışmaları, sosyal sorumluluk kampanyaları ve yeni yapılabilecek ne varsa hepsini marka iletişimini sağlamak için yapıyor.

Gerçekten bu kadar çok tüketilen, bu kadar çok bilinen, dünyanın en değerli markası reklam yapmaya devam ediyor. Üstelik sadece reklam yapmakla da yetinmiyor, kurumsal sosyal sorumluluk mesajları içeren iletişim stratejisiyle marka değerini kat kat arttırıyor, adeta hayatın içine işliyor. 1oo yılı aşkın bir süredir neredeyse dünyanın her köşesinde şişesinden pazarlama tekniklerine, küresel reklamlarından yerellerine kadar ilgiyle izleniyor, daha doğrusu ‘Şimdi bakalım ne yapacaklar?’ diye bekliyor Coca Cola.

İşe bunun son örneği, yeni viral videosuyla Coca Cola 2010 gözlükleriyle dünyamızın durumunu usulca analiz edip, çocukların sesiyle 2011’de bizi mutluluğa, daha iyi bir dünyaya davet ediyor. Video bittikten sonra kendimi melodiyi mırıldanırken buldum, tebrikler Coca Cola!

Coca Cola’yı dinledin mi?&rdquo için 1 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: