Super Bowl reklam bayramı?

Super Bowl bildiğiniz gibi Amerikan Futbol Ligi NFL’ in final maçına verilen isim. Deyim yerindeyse Amerika’ da hayatı durduran olay. Bu maça özel hazırlanan konserler, programlar ve tabii ki çekilen özel reklamlar oldukça dikkat çekmekte. Bu reklamlar gerçekten çok özel. Amerika’da yılın en çok izlenen programı olduğu düşünülürse haksız da değiller, üstelik final maçından günler önce bu özel reklamlar tüm dünyada internetten milyonlarca kez izlenmişken.

Bu yıl Pittsburgh Steelers ile Green Bay Packers takımlarını karşı karşıya getirecek final karşılaşmasının, bir gecede tam 10 milyar dolarlık bir ekonomi yaratması bekleniyor. Final karşılaşması için hazırlıklar aylar öncesinden tamamladı. Şirketler saatler süren final mücadelesinde reklam vermek için birbirleriyle yarışken, sadece Super Bowl’da yayınlanacak bazı reklamlarda Kim Kardashian, Justin Bieber gibi yıldızlar da boy gösterecek. Super Bowl final maçı için geri sayım başlarken, son maçın yayınlanacağı kanaldaki 10 saniyelik reklam ücreti ise yaklaşık 10 milyon USD. Amerika’da hayatı durma noktasına getiren bu karşılaşma, reklamverenleri oldukça heyecanlandırmış durumda:)

Volkswagen’in Star Wars temasını ele aldığı özel reklamı, sosyal medyadanın üst sıralarında yerini çoktan aldı bile, buyrun izleyelim…