#CSTAYLA Trendler Teknoloji ve İnternet

İnternet Alışverişlerinde Modanın Vazgeçilmezi: Vitringez.com

Günümüzde internet ve sosyal medya hayatımıza öylesine etki etti ki artık ihtiyaç duyduğumuz her çeşit bilgi, ürün veya hizmete hızlıca erişebiliyoruz. Hele bir de konumuz moda olursa, istediğimiz ürüne erişime “hızı”, yerini ister istemez “saniyelere” bırakmak durumunda kalıyor: Mağlum modası geçmemeli, hatta hemen satın alıp modaya öncülük etmeli, değil mi? 🙂 Bazen aradığımız bir çanta, bir ayakkabı ya da o günlerdir arayıp bulamadığımız kolye olabiliyorken, bazen de bir yorum veya bir tavsiye için kendimizi sosyal medyanın renkli dünyasında marka hashtagleri arasında kaybolmuş bulabiliyoruz.
online_shoppingÖzellikle 2008’den beri ilk Markafoni’nin öncülüğünde gelişen Özel Alışveriş Siteleri kültürüyle son yıllarda giderek değişen alışveriş alışkanlığımızda moda blogları, sosyal medyadaki iletişimler ve özellikle Twitter ve Instagram’daki trend paylaşımlar bugün baktığımızda artık kozmetikten elektroniğe ve hatta dekorasyona kadar, alışverişin tüm kategorilerinde satın alım kararlarımızın odağında yer alıyor. Peki bu kadar çeşitli iletişim kanalları ve milyonlarca ürün arasında tam da aradığımız ürüne “saniyeler” içinde ulaşmamız zor  değil mi? Elbete hayır, çünkü çözümü Türkiye’nin Alışveriş ve Moda arama motoru Vitringez.com‘da.
Vitringez_1
İnternet ve girişim dünyasında enerjisine hayran olduğum arkadaşım Natali Yeşilbahar‘la, IT sektörünün deneyimli ismi Önder Göğebakan‘ın 2013 yılında kurmuş olduğu Vitringez, internetten alışveriş yapan yaklaşık 12 Milyon kişiye, alışverişi daha keyifli ve pratik hale getirmek, aradıkları ürüne en hızlı şekilde ulaşmalarını sağlamak için kurulan bir girişim. Vitringez’e giren kullanıcılar hem arama kutucuğundan hem de kategoriler üzerinden ayakkabıdan tokaya, çantadan ev dekorasyonuna, çocuk giyimden ev elektroniğine kadar  aradığı her ürüne kolayca ulaşabiliyorlar. Ayrıca marka, model ve fiyat filtreleriyle tarz ve bütçelerine en uygun ürünleri hızlıca inceleyebiliyor, güvenle satın alabiliyorlar.
vitringez_blog
Tüm bunların yanı sıra Vitringez Blog’da yer alan moda, trend ve pratik öneriler sunan içeriklerle beğendikleri ürünleri listeleyip favorilerine ekleyebiliyorlar. İndirim Alarmı ve Moda Alarmı uygulamaları sayesinde de kullanıcılar, hedefledikleri ürün ve marka bekledikleri fiyata geldiğinde “anında” bilgilendiriliyorlar. Yani fiyatının inmesini beklediğimiz çanta indirime girdiğinde, sistem bize uyarı mesajı paylaşıyor ve bize anlık ürün-fiyat bilgisi takibi sağlıyor. E-ticaret diliyle bu durumu “kişiselleştirilmiş alışveriş deneyimi” olarak ta özetleyebiliriz. 🙂 Markalar açısından baktığımızda ise Vitringez, e -ticaret firmalarının doğru hedef kitle ile buluşabilecekleri bir platform. Kurumsal olarak ta sektörde birlikte iş yapma fırsatı yakaladığım Vitringez, aynı zamanda markaların site ve uygulamalarına doğru trafik akışı sağlayan, ilgili ürünlerle doğru hedef kitleyi buluşturan ve böylece markaların yeni üye ve gelir kazanımlarına da katkıda bulununan bir platform.
IMG_8422Henüz kurulum aşamasında, Natali’den iş modelini dinlediğim ilk günden beri heycanlarına ortak olduğum, bazı özel projelerde birlikte beyin fırtınası yaptığımız, zaman zaman da sektörde modaya önem verenlerin gardrop kapılarını Vitringez kameralarıyla aralayıp, stil önerilerini modaseverlere yansıttığımız Vitringez’de 2015 başı itibariyle 120’den fazla e-ticaret sitesi, farklı sektörlerden 11.000’in üzerinde marka ve 3,2 Milyon ürün yer alıyor. natali_yeşilbahar_great
Bu sayılar her geçen gün arttığı gibi, Vitringez’in başarılı iş modeli Pilott, E-fikir ve Great Startup Awards gibi hem lokal hem de global çeşitli platformlarda ödüllerle taçlandırıldı. 🙂 Özellikle son dönemde yurtdışında da Vitringez’le benzer iş modeline sahip Shopstyle, Fashiola, Snapfashion ve Wantering gibi sitelerin yükseliş trendi ve her geçen gün artmaya devam eden internet kullanıcı sayılarını da değerlendirdiğimizde, Vitringez’i online alışveriş ve moda sitelerinin global oyuncuları arasında üst sıralarda görmemiz yakındır diyorum.
Bu başarılı girişimi gelin bir de Natali Yeşilbahar’dan dinleyelim:

http://vcdn.webrazzi.com/players/U42otgPY-V3aQymew.html

İnternet Alışverişlerinde Modanın Vazgeçilmezi: Vitringez.com&rdquo için 1 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: